„Wesele w plenerze.. to nieograniczone możliwości.”

Coraz częściej wybieraną formą organizacji ślubu i wesela przez Pary Młode jest plener. Dlaczego? Marzymy o bajkowej oprawie naszej ceremonii zaślubin poza murami urzędu czy kościoła. Choć zdarza się, iż jest to spore wyzwanie pod względem organizacyjnym, kto oprze się sakramentalnemu „tak” na pomoście, plaży czy na tle górskiego pejzażu?

Ślub i wesele w plenerze daje nam nieograniczone możliwości i spore pole do popisu przy organizacji uroczystości weselnych. Możemy w zasadzie od podstaw zaplanować i zaaranżować naszą ceremonię, wystrój, rozstawienie stołów, co bardzo często uniemożliwiają nam sale weselne i restauracyjne, które z góry swoim układem architektonicznym narzucają nam chociażby ustawienie sali. Jakże inaczej brzmią słowa składanej sobie przysięgi małżeńskiej w często surowym urzędzie stanu cywilnego czy kościele, którego dekoracja pozostawia nadal często wiele do życzenia a pod wystylizowanym baldachimem czy altanką otoczoną blaskiem świec i lampionów, udekorowaną żywimy kwiatami, płatkami róż, do której Para Młody kroczy po długim białym dywanie.

Ta bajkowa sceneria pleneru nadaje niezastąpionego klimatu naszej uroczystości, lecz musimy pamiętać że wymaga również odpowiedniej oprawy i dekoracji. Z uwagi na zmienną aurę konieczne jest postawienie namiotu, który uchroni nas przed ewentualną złą pogodą. Oczywiście namiot sam w sobie nie jest zbyt klimatyczny, jednak jego surowość daje nam spore pole do popisu jeśli chodzi o dekoracje. Piękne stoły z długimi obrusami, świece, żywe kwiaty, oświetlenie architektoniczne, gra świateł wewnątrz namiotu nada wyjątkowego charakteru całemu wnętrzu.

Wesele w plenerze umożliwia nam także wyznaczenie oddzielnych stref, np. zabawy, konsumpcji, zabaw dla dzieci, wypoczynku dla gości weselnych na wolnym powietrzu czy bufetów, czego nie umożliwiają nam ograniczone swoją powierzchnią sale restauracyjne. Specjalne strefy nadadzą naszej uroczystości klasy i elegancji oraz dadzą naszym gościom poczucie pełnego komfortu, aby mogli bawić się z nami do białego rana.

Mimo przekonania wielu Par Młodych, iż sceneria pleneru i wymarzone „tak” pod gołym niebem to spora inwestycja organizacja uroczystości zaślubin i wesela w plenerze nie jest wcale dużo bardziej kosztowna. Koszty podobnie jak w przypadku sali weselnej uzależnione są oczywiście od ilości gości weselnych i powierzchni jaką chcemy zaaranżować.

Czy warto? Zdecydowanie TAK! Możliwości, sceneria i oprawa tego „najważniejszego dnia” w życiu są nie do zastąpienia..!